Кулінарний гідСтатті

Спіруліна: 5 корисних властивостей

Спіруліна (наукова назва Arthrospira) збирається і культивується виробниками США, Таїланду, Індії, Китаю, Греції, Чилі та інших країн. Для зростання водоростям необхідна висока температура повітря (30-35 градусів C) і багато сонячного світла. При екстремальних умовах (випаровуванні або висушуванні) рослина здатна впадати в сплячку, зберігаючи при цьому свої корисні властивості.

Користь спіруліни очевидна, вона полягає в наступному:

Багатий білковий склад

Висушена сировина водоростей містить в середньому 50-60% повноцінного білка, який має весь перелік незамінних амінокислот, що робить спіруліну цінним поживним продуктом.

Ліпіди

Понад 7% сухої речовини припадає на ненасичені жирні кислоти з класу омега-6 жирних кислот, так необхідних організму людини для регуляції функції клітинних і субклітинних мембран.

Унікальний вітамінний комплекс

У спіруліни присутній наступний вітамінний склад: вітаміни А, С, D, Е, а також вітаміни групи B, які покращують провідність нервових імпульсів і нормалізують серцевий ритм. До них відносяться вітаміни В1, В2, В3, В6, В9, а також так званий «псевдовітамін В12» – речовина, що містить компоненти, схожі до справжнього вітаміну В12, що регулює процес кровотворення в організмі. Спіруліна важлива в харчуванні веганів і вегетаріанців: завдяки «псевдовітаміну» вона заповнює дефіцит справжнього вітаміну В12, присутнього тільки у тваринному білку.

Багатий склад мікроелементів

Спіруліна — відмінне джерело мікроелементів, тут присутні: кальцій, хром, мідь, залізо, магній, марганець, фосфор, селен, натрій, йод, цинк. Заліза в спіруліни в 30 разів більше, ніж в шпинаті, а бета-каротину у 25 разів більше, ніж в сирої моркви. Присутність заліза та йоду дозволяє застосовувати спіруліну як допоміжний засіб для лікування анемії та дефіциту йоду.

Пігменти з антиоксидантними властивостями

Водорості містить досить багато біодоступних і корисних рослинних пігментів (Зеаксантин, Ксантофіл, Кантаксантин, ехіненон, хлорофіл), що володіють антиканцерогенними властивостями.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)
Loading...
Показати більше
Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close