Алкогольні напоїКулінарна енциклопедія

Яблучне вино

Яблучне вино являє собою дуже популярний напій. Помилково його досить часто плутають з сидром – навіть в літературних творах є такі згадки. Однак, насправді, це різні напої. Готують їх за зовсім різними технологіями, в результаті чого як смакові, так і споживчі якості сидру і яблучного вина істотно розрізняються між собою. Правда, слід зазначити й те, що деякі фахівці впевнені в тому, що сидр є ще однією з різновидів яблучного вина. У будь-якому випадку, як яблучне вино, так і сидр, який вперше почали виготовляти кілька сотень років тому, користуються незмінною популярністю і є дуже зажаданий й в наші дні.

Вино яблучне належить до групи плодово-ягідних алкогольних напоїв. Як правило, його готують в домашніх умовах. Що стосується сидру, він являє собою слабоалкогольний напій – його основою може бути не тільки яблучний сік, але і сік груш, а також багатьох інших фруктів. Для того, щоб за своїми якостями даний напій був схожий на шампанське, до його складу додатково вводять деяку кількість вуглекислого газу.

Слід зазначити, що існує два основних види яблучного вина – міцне і легке. Для виробництва міцного напою крім яблучного соку використовують сік груші й горобини. Легке яблучне вино – це саме той напій, який іноді називають сидром. Крім цього, на основі легкого яблучного вина виготовляють такі напої як яблучне бренді й кальвадос – для цього вино піддається додатковому процесу перегонки.

Попри те, що яблучне вино не належить до категорії благородних вишуканих вин, все ж, воно має безліч шанувальників у всьому світі.

Яблучне вино зовсім нескладно приготувати в домашніх умовах. На думку більшості фахівців, найбільш підходящими сортами яблук для цих цілей є антонівка і ранет. Крім того, дані сорти яблук часто використовуються і в приготуванні багатьох інших видів плодово-ягідних вин. Примітно, що в цих цілях можуть бути використані не тільки свіжі яблука, але і сушіння, а також заморожені. Користь яблучного вина зумовлена ​​чудовим хімічним складом яблук, в якому присутні всі найважливіші вітаміни й мінеральні речовини.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)
Loading...
Показати більше
Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Close