Кондитерські інгредієнтиКулінарна енциклопедія

Ваніль в стручках

Це довгі і тонкі стручки орхідеї, висушені перед вживанням. В їжу придатні насіння, самі стручки використовуються для виготовлення ванільного екстракту, ванільного цукру, ванільного порошку. Стручки ванілі м’які, маслянисті, дуже темного кольору, вкриті ледве помітними дрібними білими кристалами. Використовуються для приготування десертів, коктейлів, напоїв. Стручки висушеної на сонці ванілі мають неповторний солодкуватий смак і аромат. Процес її вирощування, а також видобутку ароматного порошку з насіння досить трудомісткий, що робить ваніль досить дорогим інгредієнтом. 75% ванілі, присутньої на ринку, вирощується в Мадагаскарі. Інша частина – на Таїті і в Мексиці. У довгих, тонких і зморшкуватих стручках ванілі чорного кольору містяться тисячі крихітних чорних насінин, з яких і роблять ароматний порошок, який використовується, головним чином, при приготуванні солодких страв. Особливо добре поєднується ваніль з шоколадом. Показником справжньої ванілі є наявність в порошку дрібних чорних частинок.

Як вибрати кращу?

Якщо ви купуєте ваніль в стручках, вони повинні бути чорно-коричневого кольору, зморшкуваті, але свіжі, зі злегка лискучою поверхнею. Їх довжина повинна бути в межах 15-20 см.

Приготування

Стручки ванілі відкривають і вискрібають з них насіння за допомогою маленького, але гострого ножа. Насіння додають безпосередньо до страв в процесі їх приготування. Можна цілий стручок покласти в молоко і довести його до кипіння. Молоко насититься ванільним ароматом, після чого з нього можна зробити молочний пудинг. Куплений свіжий стручок можна пару днів підсушити, після чого покласти в банку з цукром і потримати його там не менш як тиждень. Так у вас вийде цукор з ароматом ванілі, який потім можна буде використовувати при приготуванні випічки.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)
Loading...
Показати більше
Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Close