Алкогольні напоїКулінарна енциклопедія

Кірш – вишневий бренді

Кірш вишневий бренді, досить міцний алкогольний напій, популярний в Німеччині, Франції, Австрії та Швейцарії. Дослівний переклад німецької назви «Kirschwasser» означає вишнева вода, хоча для виробництва використовується солодка чорна черешня.

Історія напою

Перші відомості про напій відносяться до XVI сторіччя. У той час на землях східної Німеччини виростало безліч черешневих садів, з солодкими плодами з дрібними кісточками. Спочатку Кірш використовувався як лікарський засіб, але поступово став улюбленим напоєм місцевих жителів, з часом увійшовши до «золотого фонду» Німеччини й Західної Європи.

Специфіка виготовлення вишневого бренді

Класичний рецепт кіршвассер передбачає використання цілісних стиглих ягід черешні. Кісточки не витягаються з сусла і напій набуває приємні мигдальні відтінки в ароматі й смаку. Після 15-20 діб бродіння масу дистилюють і переганяють.

На виході виходить прозора рідина, яку розливають в скляну або глиняну тару. У ній Кірш «доходить» деякий час, втрачаючи непотрібні спирти й набуваючи покращений аромат і смак. Міцність напою трохи знижується, класичний кіршвассер містить 38% -43% алкоголю.

Вишневий бренді використовують в чистому вигляді, створюють різні коктейлі (Роуз), їм просочується популярний в Німеччині торт «Шварцвальдер».

Як вживають Кірш

Невелика кількість кірша додасть десертам пряну гостроту: можна просочити їм бісквіт або збризнути свіжі фрукти, наприклад ананас. Як не дивно, аромат кірша поєднується з усіма фруктами. Остерігайтеся, однак, пляшок з етикеткою «Kirsch de Cuisine», що можна перекласти як «Кірш для кухні». Це низькосортне зілля віддає швидше воском, ніж вишнею. Мабуть, вважається, що його різкий запах пом’якшується при готуванні їжі.

Як подають Кірш

Невелика чарка злегка охолодженого кірша хороше завершення обіду.

Як змішують Кірш

«Роза» (Rose): змішайте в шейкері рівні кількості кірша і сухого вермуту з краплею гренадіна і великою кількістю льоду.

Інші назви Кірша

Німеччина: Kirschwasser або Schwarzwalder.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)
Loading...
Показати більше
Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Close