Алкогольні напоїКулінарна енциклопедія

Аліготе

Як відомо, професійні винороби й виноградарі складають свої власні рейтинги виноградних сортів, які використовуються в світовому виробництві найпопулярніших і високоякісних елітних вин. Знаменитий французький сорт винограду Аліготе, який застосовується для виготовлення однойменного білого вина, завжди по праву займає найвищі місця в подібних рейтингах.

Аліготе є один з найбільш знаменитих популярних виноградних сортів і міститить кілька різних підвидів. Всі різновиди даного сорту використовуються віртуозними виноробами для виробництва вин, що розрізняються по купажу. До них відносяться План Грі, трійнят Блан, Мухранулі й деякі інші. Знавці історії, а також справжні цінителі вин Франції стверджують, що вперше сорт винограду Аліготе з’явився на світ, як мінімум, триста років тому. За іншою версією, в деяких французьких регіонах, що славляться виноробством – наприклад, в Бургундії, сорт Аліготе з’явився на початку Середньовічної епохи.

Сучасні вчені провели спеціальний тест на ДНК, в результаті якого їм вдалося з’ясувати, що сорт винограду Аліготе стався внаслідок схрещування між собою двох виноградних сортів – Піно Сепаж і Gouais Blanc. Тепер виноград сорту Аліготе активно вирощують не тільки у Франції, яка є його історичною батьківщиною, але також і на території деяких країн Східної Європи – а особливо, України, Росії, Болгарії, Румунії та Молдови.

На думку справжніх гурманів, вино Аліготе є приголомшливий столовий напій, який здатний прикрасити й доповнити собою будь-яку смачну страву. Попри те, що це розкішне і благородне вино в даний час виготовляють в багатьох куточках нашої планети, французи, як і раніше стверджують, що його справжній смак може по-справжньому розкритися лише на своїй батьківщині – в Бургундії – де вже кілька століть поспіль найталановитіші винороби займаються його виробництвом.

Якщо у вас немає можливості найближчим часом відвідати Францію, щоб покуштувати приголомшливе вино Аліготе, засмучуватися не варто, адже сомельє-професіонали останнім часом відзначають, що висококласний напій високої якості виробляють українські, грузинські й молдавські винороби.

До речі, виноград сорту Аліготе використовується не тільки для створення вина з однойменною назвою, а й для виробництва окремих видів ігристих вин.

Вино Аліготе відрізняється чудовим сонячно-золотистим кольором з красивими відтінками малахіту. Його яскраво виражений смак і аромат неможливо забути або переплутати з чим-небудь. Для класичного бургундського вина Аліготе характерна пікантна гіркуватість.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)
Loading...
Показати більше
Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Close